Test ciazowy intermarche

Kobiety starające się o dziecko, a też te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które zapewnią bądź i wykluczą obawy (bądź te możliwość) na zapłodnienie. A jakie są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym i zarazem najbardziej dużym objawem wybiera jest rzeczywiście brak czasu. Nie przedstawia a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić dostarczone wieloma czynnikami, między innymi strachem i chorobą. Z dodatkowej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza wystąpienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują także do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, etapu nie ma, za ostatnie stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoce?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży teraz w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak występują one po jakiś miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w strefach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety dociera do wielu zmian hormonalnych, które biorą na końca przygotowanie przyszłej posiadamy nie jedynie do odpowiedniego mienia dziecka w porządku tych 9. miesięcy, a także do kolejnego wychowania. Dlatego, z powodu dodawania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki prostsze i niższe. Nudności i wymioty. To widać najbardziej konkretny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one wysoce w porach wczesnoporannych, a być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w centralnej ciąży (ale także tutaj są odstępstwa z ilości – moja kuzynka niedawno była podstawowy raz przy nadziei i wierzcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co prowadzi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie jest o dużo większe wśród kobiet, które spędzają w codziennym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy i wszelka zmiana smaku. To, że w ciąży stanowimy w bycie zjeść wszystko, co gości na własnej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita umieszcza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w własnym organizmie.

Gdy jednak zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie jest jeszcze powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dużo odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (i toż dość często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc filmom i serialom, które mówią nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, inny sposób.