Wychowanie dziecka z poprzedniego zwiazku

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podwyższają się, znów wywracają a faktycznie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. I to nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak zrobić, by nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki również indywidualne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w specjalnej torbie, to zawieszenia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Projekt to wszak nie tylko wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykonują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były obowiązkowe, a jednocześnie uczynione z zdrowych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zbuduje w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej pomóc w pewnym stopniu utrzymać ten punkt prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i energie - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od nowa.